Dva tábory. Ukažme sami sobě, kým doopravdy jsme.

Když sledujeme dnešní způsoby obchodování a prodeje služeb, zjišťujeme, že se svět nejenom výrazně změnil za posledních 20 let, ale také odkryl novou podstatnou část lidského vědomí: Konečně máme možnost každý den vidět, jaký člověk je před námi a kým doopravdy jsme my sami. Stihnete to postřehnout?
 
Duchem doby je rychlost, která šla několika násobně nahoru a systém procesů, který byl využit pro nový, ne nezamýšlený účel. Lidé bývají často otroky své profese, závazků, papírů, nezastupitelnosti i vlastních slibů. Je zde stále se zvyšující agresivita, která je na denním pořádku a skrývající vnitřní strach člověka. Toto vše tu už bylo a historie ukazuje svá skrytá tajemství. Nadvláda, kontrola a manipulace, je tu dnes. Existuje ale i nová možnost, a to objevit sebe sama a vykročit vlastním směrem.
 
Svět se rozděluje na tábory, těch, kteří chtějí více a neví už z čeho brát, a těch, co dřou, aby mohli přežít. Ale jsou to jenom tábory, a nebo otroctví nás všech? Jeden z táborů jde za zdroji, ze své podstaty se nespokojí s nějakými paběrky, vypadá to jakoby dravec uvnitř nich říkal Chci víc, a ten druhý Zatni zuby a makej. Rychlé a strmé stoupání k pomyslnému vrcholu je cestou volby člověka bez zkušenosti a praxe. Chcete zvětšit propast mezi lidmi? Pak se podívejte okolo na pády těchto lidí co to nezvládli, bývají smrtící. Nelíbí se vám to? Tak to dělejte jinak.
 
Jsi vlk nebo ovce?, zeptal se pastevec ve tmě, dvou táborů.
 
Kde chybí respekt, chybí také úcta. Lidskou radostí z práce je tvořit hodnoty. Jaká hodnota a co může změnit tento svět? Dlouholeté budování vztahů postavených na respektu, úctě a slovu v pravdě jsou dobré základy.
 
S velkou mocí staré hodnoty pomalu, ale jistě vymírají a mizí. Vzniká nová generace, která ve vývoji vlastní praxe pokulhává, obrňuje se svým titulem se školními znalostmi, které v práci ale nenacházejí uplatnění. Je jen hrstka těch, co se po škole rozhodne učit denně od starších profesionálů. Zkušenosti takto předané a nabyté jsou skutečným bohatstvím a zároveň volně dostupnou energií, která je určující pro osobní vývoj jednotlivce a současnosti pro budoucnost nás všech.
 
Jak jednám v dnešní době? Předávám to nejlepší ze sebe sobě i ostatním? Vzdělávám se dál a denně zlepšuji své kvality? Odpovědět si může každý z vás sám.
 
Přeji si, aby každý člověk poznal svou skutečnou hodnotu a odvážil se být tím kdo doopravdy je.
 
 
Poznejte sebe a změňte svět.
Ani jako vlk, ani jako ovce.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *