11 HESSEL Na cestě mimo systém k soběstačnosti a nezávislosti

Hledáte cestu jak se posunout ve svém životě? Chcete být soběstační a nezávislí? Potřebujete se uvolnit ze soukolí, sevření systému okolo vás? Objevme společně 11 HESSEL, která vám pomohou. Poznejte své možnosti a překročte své hranice na cestě za svými sny. Každý člověk má určité schopnosti, naučte se techniku a použijte ji v plném rozsahu. Tato hesla můžete využít ve své každodenní práci, při realizaci své vize.
 
11 HESSEL k osvobození:
 
1) Objevte svůj zdroj na poli možností, objevte „ČAS KLIDU A POZOROVÁNÍ PROSTORU“, nadechněte se a zastavte. Nalezněme klid a získejte inspiraci. Vnímejte prostor okolo a především uvnitř sebe. Zvolte takové místo, které vám to umožní. Dejte podnět kreativitě, skrze svůj rozvoj. Vyčkejte v zastavení pohybu myšlenek a čekejte na zrození té vlastní ve svém středu. Buďte přítomní v radosti ze života tady a teď.
 
2) Čas zrození „NOVÁ MYŠLENKA, NOVÝ PLÁN“, buďte pozorní. Dejte si dostatek času, kolik je potřeba. Buďte v mysli svobodní, když myšlenka přichází. Uchopte příležitost a stanovte si jasný nový cíl. Nečekejte. Tato informace, tento předmět určuje záměr i rozsah, který slábne s každým odkladem. Co myšlenka přináší, to vzniká a v centru naší pozornosti pak sílí. Tvořte tedy beze strachu. Vytvořte vazby a spojení, myšlenkovou mapu nové vize, cesty, k dosažení cíle. Nebuďte moc podrobní, dejte prostor neznámému. Postavte si své opěrné body. Objevujte své FLOW, ve kterém máme kontakt se svou energií, která vám dává sílu a žene vás kupředu na vlně.
 
3) Dobrá příprava je polovinou úspěchu, který je tvořen díky zkušenostem, intuici, osobnímu nadhledu, znalosti a esenci neznáma. Dejte této esenci možnost vstoupit „JAK NÁPAD REALIZOVAT“. Vytvořte živý plán, popis skrze vědomou přípravu s přehledem jednotlivých kroků. Utvářejte své dílo v souladu s časem i prostorem, nebojte se jít i za ně. Naučte se nepříznivý průběh využít ve svůj prospěch. Osahejte si rizika, ale zbytečně neriskujte. Tvořte slovem i písmem, co odráží vaši sílu. Mějte osobní kontakt a dobrý vztah k sobě i ostatním.
 
4) Každý má právo odmítnout, když se rozhodujete, zda má začít či skončit. Naučte se proto říkat kromě ANO i NE, ale také si věřte, že to dokážete. Překonejte tedy překážku slova NE. „ROZHODNUTÍ K AKCI A JEJÍ ZAHÁJENÍ“ je přijetí rozsahu v okamžiku. Otevřete si bránu přítomnosti ke splnění svých snů. Poznávejte svou cestu a cvičte přitom své schopnosti. Určete si základní priority v omezeném časovém pásmu a mějte vždy po ruce klidový plán. Svá rozhodnutí jistěte pravdou k sobě i ostatním. Vybírejte moudře. Tři kroky vpřed a jeden zpět. Nesrovnávejte vše hned.
 
5) Pozorujte při realizaci „CELKOVÝ VÝVOJ, ROZVOJ MOŽNOSTÍ I HODNOT“, ve sledu událostí. Rozhodnutím a zahájením své práce přijímejte odpovědnost za své činy. Mějte plán jak kroky realizovat. Neváhejte a následujte svou intuici, pokud se objeví. Najděte takové procesy a postupy, které zajistí především bezpečné a rychlé provedení vedoucí k cíli. Nezapomeňte na opěrné body své vize a klíčové milníky, které jste si předsevzali na začátku.
 
6) Při každé realizaci díla dochází k procesům růstu a zrání, než se začnou objevovat skutečné plody vaší práce. Tyto procesy vnímejte jako změnu stavu. Dejte možnost změnám formy – „UZRÁLOST, OSVÍCENÍ A SAMOTNÉ NAPLNĚNÍ“. Vyjasnění a objasnění toho, co a proč předcházelo a bude následovat. Tyto vás pak provedou cestou změn myšlení ve vnitřním i vnějším světě. Objevte skutečnou hodnotu, co je uložena ve formě výsledku vaší práce skrze kvalitu a hodnoty vašeho života. Buďte velkolepými a skromnými lidmi zároveň.
 
7) Poznejte čas pro „SKLIZEŇ PLODŮ VAŠÍ PRÁCE, SDÍLEJTE A OCHUTNÁVEJTE“. Dobrý zahradník ví, kdy je čas pro sklizeň. Některé ovoce sklizené předčasně dozrává i po čase, sdílejte jej a nenechte ladem. Objevte správný čas a ochutnejte to co nabízíte ostatním. Dobrý hospodář zná svou kvalitu. Žijte, abyste o tom mohli vyprávět, když vás někdo požádá o radu. Motivujte a podporujte takovéto lidi. Těm, co o to nestojí, nevěnujte čas. Uchovejte si v nitru vzpomínku darem části ze své úrody, abyste věděli, že má skutečnou hodnotu, že jste to dokázali a že to lze.
 
8) Nelpěte na historických výsledcích, aby se nestaly vaší brzdou, hledejte v nich pouze poznání a ponaučení. Neusínejte na vavřínech a posouvejte se v před pro lepší svět. Najděte si čas „UVOLNĚNÍ A VYDÁNÍ HODNOTY“. Předávejte ostatním funkční celek a ucelené informace. Z kvality, kterou předáte, vzniká podpora budoucího vztahu. Předávejte takové výstupy, které jsou přehledné nejenom pro vás, ale i pro ostatní. Tak aby se mohli šířit dál v tvorbě i jiného člověka.
 
9) Po „ÚSPĚŠNÉM DOKONČENÍ DÍLA, ZNOVU ZASEJTE“. Obnovte půdu pro nové nápady, podněty, myšlenky, aby jste mohly opět objevit svůj cyklus k dosažení cíle. Mějte vícero polí po celý rok. Vyhodnocujte své počínání a poučte se při ohlédnutí na zpět. Mějte svůj produkt, který můžete pravidelně sázet a sklízet i do budoucna, buďte však inovativní s každou další sklizní. Ať to není jak Baťa cvičky. Dejte prostor pro referenci, sdílení s ostatními a další evoluci.
 
10) Všechny výše uvedené body tvořte ze svého středu v lásce k životu ve spojení hodnot „PRAVDY, ZDRAVÍ A SVOBODY“. Soběstačnost a nezávislost naleznete díky propojení vlastního středu, těchto hodnot na hranicích systému a vnějšími devíti kroky pravidelného cyklu.
 
11) Došli jste až sem? Pak vám gratuluji. Váš život je provázen možnostmi. Nebojte se. Zkoušejte to znovu a znovu. Kdo jednou začne, ten získá dar poznání. Dívejte se na slunce. Dívejte se na měsíc. Dívejte se ke světlu a překročte vlastní stín. „POZNEJTE SEBE a ZMĚŇTE TENTO SVĚT.“
 
V novém světě
David

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *