Buďme svobodní. Skrytá nebezpečí řízeného toku digitálních informací.

Nové tisíciletí a dnešní doba nás staví před výzvu, která v sobě ukrývá nebezpečí, jenž je větší než nějaká chřipka. Řízený tok digitálních informací. Jaký je náš význam v tomto běžícím procesu? Jaká je naše závislost, na stávajícím systému? Máme ještě kontrolu sami nad sebou, když čtete a vyhledáváme dnešní informace? Věříte v dnešní svět? Myslíte si, že jste svobodní? Ukažme si zde jeden případ a hledejme odpovědi. Dostáváme se sami snadno do pasti, ale uniknout už tak lehké není.
 
Ukažme si cestu ke svobodě, mimo klec, která nás obklopuje.
Ukažme si, že nejsme jen schránkou clik, scroll, like, zombie aktiv Zeit.
 
Před mnoha tisíci lety, kdy komunikace fungovala na jiných principech, byli lidé postaveni před nelehké rozhodnutí: mají vynález kola přijmou a používat jej nebo zavrhnout? Samotný vynález kola, nám v nedávné historii ukazuje, že vše je používáno tak trochu jinak. Doprava a cestování včera a dnes. Včera čerstvý vzduch, dnes zničená příroda. Nyní je před námi stejně velká výzva a tou je digitální informace. Co jsme díky vymoženostem dnešní doby získali, a o co jme přišli? Víte, co je pravda? Jak velká je vaše závislost?
 
Hledejme společně.
 
Zde je tedy jeden příklad v několika jednoduchých otázkách a odpovězte si na ně po pravdě:
 
1) Máte mobilní telefon?
2) Máte svoje číslo a SIM-ku?
3) Jste jinak dostupní, i když to nezvednete?
4) Používáte GPS a sdílíte svou pozici, když hledáte směr?
5) Máte nastavený pomocí APP filtr na informace, které Vás zajímají?
6) Usnadňuje vám toto zařízení práci v každodenním životě?
7) Objevujete díky němu, co právě teď chcete?
8) Používáte jej denně?
9) Potřebujete ho?
 
Většina západní civilizace odpoví na vše – převážně ano.
 
Nebudeme se zde bavit o velkém bratru či tajných službách, ale o základních věcech. Jde zde o něco podstatně většího, a to o jistý způsob kontroly nás všech pomocí informací. Trvalo to jenom pár desetiletí a telefon na západě i východě mají pomalu všichni. Každého lze nyní vidět jako položku, schránku, komoditu, bod na mapě a to pro snadný přístup. Jsme připojeni a kontrolu nad tím kdo jsme a jak nám je, mají informace. Hrajete svou hru, užíváte svou APP-ku? Lidé používají tato zařízení více než je zdrávo, po celý den a často i v noci, pro vlastní hon za informacemi. Co netušíc objevují je nekonečný vnitřní střet. Je zde všeho málo, málo času, málo získaných informací?
 
Bráníme se, ale díky těmto nástrojům nás vnitřní spojení se svobodou opouští. Objevením pravdy a zdravým uvažování o životě však máme stále naději být svobodní.
Naučme se postavit systému plné kontroly a ovládání lidské myslil, naučme se být nezávislí a soběstační, naučme se být svobodní.
 
V minulosti komunikace probíhala poštovními kurýry, holuby, prostou dohodou, že se potkáme tehdy a tehdy na daném místě na dané téma… Tato zařízení neexistovala. Lidé si vážili osobních vztahů, návštěv, setkání, protože mohli sdílet informace, čas i prostor společně. Měli vždy více než jeden důvod pro objevování hodnoty svého života, objevovali svůj vlastní cyklus souvztažností.
 
Digitální hranice nás posunula na zcela jinou úroveň a cestu, za cenu, kdy jsme přestali sledovat tento vlastní cyklus. Jde o prostor, do kterého jste se narodili, a který se manifestuje skrze naši vědomou práci. Tedy stav, ve kterém víme, co máme dělat a děláme to, nikoliv co chceme dělat. Je to stav, který nám umožňuje měnit svět v něco lepšího. Lidé staršího věku vědí, o čem je řeč, protože ví, cítí cykličnost a její možnosti.
 
Cítíte ty své?
 
Zamyslete se, když to bez této malé věci vydržíte alespoň jeden den venku, co se stane? Čeho si ve svém životě všimnete? A zapomeňte na odpovědi jako, že je to ztráta času, ztráta zisku. Najděte odpověď teď hned, co díky tomu získáte a řekněte si ji nahlas a pak na konci dne. Poznávejte svůj opravdový život bez téhle věcičky. Dokažte sobě, že nejste jen loutka.
 
Přestaňte snít v digitálním světě a žijte v tom reálném.
 
Vyzkoušejte 3 pokusy a napište mi, zda se vám to podařilo (daří):
 
1) Minimálně jeden den v týdnu bez mobilu, jděte ven a buďte bez něj.
2) Co vás venku bez mobilu napadne, to dělejte a plně prožívejte, rozvíjejte.
3) Doma najděte vhodné místo mimo svůj pohled a tady jej vypnutý nechte – ideálně rovnou v předsíni.
 
Na začátku se bude objevovat strach v různých formách, ale vy jej překonáte a uvidíte, co se postupem času stane. Budete svobodní, budete jednat směrem k životu.
 
Sílu ve Vaší cestě.
David

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *