Proč se naše stránky jmenují právě zijemespolu.com?

Možná proto, že i my jsme spolu začali žít krátce po seznámení.
V dokončeném domě u Prahy, kde už bylo vše hotovo… 😁
Na jaře v roce 2020, v době, kdy měla média i společenské dění jediné téma, jsme cítili, že by bylo skvělé bydlet opět na Moravě, kde jsme oba prožili větší část života – a tentokrát už ne ve městě, ale na vesnici.
Začali jsme se dívat na různé domy, já nechala finální výběr na Davidovi.
Když mi ukázal náš současný dům, byla jsem nadšená, i když jisté obavy jsem rozhodně také cítila 😂
Ovšem dobrá, Ty jsi muž, Ty rozhodni, já mám jedinou podmínku, a to tu, že si zde přeji novou kuchyni. Dobře, dohodnuto.
Na prohlídku jsme vyjeli v pět, šest ráno – s maličkou holčičkou.
A prohlídka nám zabrala asi čtyři hodiny.
Z domu i okolí jsme byli nadšení, viděli jsme rovnou, co vše zde můžeme budovat, holt jsme oba velice zemské typy lidí.
S majitelem jsme si rozuměli, a tak nás rovnou zavezl i na místní kopec, ukázal u domu vše, co šlo – co jak opravoval, co jak rekonstruoval, co nechal na příště a s čím je třeba počítat…
….a po prohlídce jsme jeli rovnou do města podepsat smlouvu.
David si v práci postupně dohodnul home-office, kdy do Prahy dle potřeby dojíždí, a já jsem doma s dcerkou. Oba to vnímáme jako dar, a zároveň pro nás jedinou smysluplnou volbu, protože být s dcerkou, dokud je maličká, byla naše priorita.
Nemuset se “těšit na víkend”, ale vnímat jak přirozené povinnosti, tak společný odpočinek i hravost a radost v každém dni.
Nyní bydlíme na půli cesty od našich rodin, jedni jsou na severu, druhá část na jihu, a další, důležitou část navštěvuje David cestou z Prahy 🙂
A také jsme pár minut od lesa, takže nevedeme cedule “Nerušit”, zato kdo potřebuje být sám, prostě jde, a vrátí se osvěžený a s novou inspirací.
Zároveň zde máme oba své pracovny, svůj prostor.
David se přes den věnuje své práci, po večerech vytvořil Mayoskop, a také koncept osobního Mayského výkladu, který pak vypracovává na míru.
A já ve své pracovně realizuji kineziologická sezení – protože cítím, že jistou práci je prostě potřeba dělat osobně. Samozřejmě, “napočtvrté už jen něco doladit”, poradit se, to je rozhodně možné udělat online, ale kontakt s druhým člověkem, který už si mnoha tématy prošel, tu má za mě své důležité místo 😊
Žijeme spolu v podstatě 24/7 – jistě, že to mělo své výzvy (což potvrdí všichni rodiče), zároveň nás to naučilo komunikaci, otevřenosti ohledně vlastních potřeb a ještě většímu… ne, tolerance to není. Porozumění hlubších motivů toho, co a proč děláme, ano, tak bych to řekla 🙂
Tím se dostáváme i k druhému významu stránek s názvem zijemespolu.com. 
Uvědomujeme si, že zde žijeme spolu všichni dohromady. A rozvíjet v sobě kvality porozumění, přijetí a nadhledu je to, co nám dává smysl.
…a tak jsou dny, jako třeba dneska, kdy prostě jen děkujeme, že můžeme ✨

Mějme se hezky a ať se nám daří,
Adéla a David 

A pokud vedle vás váš milý zatím není, v pořádku.
Prvním krokem je vůbec přijímat pomoc od mužů, nadšeně si užívat jejich pozvání…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *