Co je největším problémem v mezilidských vztazích?

Před týdnem jsme s mou učitelkou kineziologie, a teď už i drahou kolegyní 💗, zjišťovaly, co je největším problémem v mezilidských vztazích. Použily jsme k tomu svalový test, kterým se ověřuje pravdivost výroku, a který se v terapeutické praxi používá k řešení “našich” konkrétních potíž.
Když jsem pak v autě výsledek našeho bádání říkala muži, u řízení zvážněl, párkrát významně poýkval hlavou, zahleděl se do dálky a dvě minuty mlčel 😁

A co nám tedy vyšlo?
Ihned se ukázalo, že jde o problém mezi muži a ženami (to jsme tušily a vy asi také).
Jde o situace, kdy muži cítí velký tlak ze strany žen, ve stylu “udělej to, a udělej to přesně tak, jak Ti říkám” – ideálně ještě provázeno dotazy “už jsi to udělal?”.
Cítily jsme v mužích velký smutek, až apatii, když jsme si tyto situace přehrávaly.
Až touhu neexistovat, zemřít, nebýt.
Totiž, žena, které už nevládne její pýcha, dokáže muže nádherně inspirovat.
A ženským způsobem vyjádří, co chce i nechce – tak, že to muže neurazí, nenaštve, naopak ho to krásně potěší a motivuje. A on ji skutečně potěšit chce, a také se mu to skvěle daří.
Jenže žena, která je plná vlastních představ a nároků, ta tuto schopnost nemá. Místo toho panuje, vládne, kastruje a projektuje svůj hněv a nedůvěru na muže, který tím přichází o energii…
A pozor, nejde o manipulaci. Ta problémem být nemusí.
Úplně jednoduchý příklad: představte si ženu veselou, hravou, která muži řekne: “Miláčku, Ty jsi tak mužný, když vysáváš, já bych to nikdy tak jako Ty neuměla…”
To u obou pravděpodobně vzbudí záchvat smíchu, muž pochopí zadání a rád danou činnost udělá, čímž ženu “zachrání” a jsou spokojení oba.
Mimochodem, muž má testosteron, který mu tyto činnosti pomáhá zvládnout rychle a efektivně, a je skvělé toho využívat pro dobro páru, rodiny, celku…
Jenže “Už jsi to udělal?” – to energetický proud úplně stopne.
Nuže, každý problém má řešení a každá situace má cestu, jak z ní ven.
Za sebe jsem návod naznačila a je samozřejmé, že každý máme svůj úhel pohledu 🌹
O mužsko-ženských vztazích ráda píši ve svých článcích a konkrétním situacím z vašich životů se s vámi ráda věnuji na osobních sezeních.
PS: Ještě moje poznámka. Tato fotka je z minulého roku, z květnového výletu. Není aktuální, nemám na ní osvíceně vědomý výraz, nejsem zde nejvíc oduševnělá ani nemám průzračně čistý pohled, aby si mě klienti mohli nacítit.
I já si pamatuji, jak jsme všechno hledali ve Zlatých stránkách a v Avízu, dřívější generace pak vše jedině na doporučení – a jak vypadá někdo na druhé straně se nevědělo, než vám ten člověk otevřel dveře… zas ten ezo-narcismus není třeba nakopávat pokaždé, že jo 😁
Je to hra, dejte na svůj instinkt, kdo vás baví, volá, láká, možná i jemně s…, tam to bude dobrý😊
Aneb…
“Já jsem si o Vás myslela, že jste totální kráva, úplně jste mě štvala, a pak to sezení u Vás bylo tak fajn!”
Jo, takhle mnohdy vypadají ty největší posuny.
To, co hledáme, často ani očima vidět nejde 😊

Jak jinak než s láskou 💗
Adéla

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *